| ASIN | B096N9VS81 |
| Best Sellers Rank | #142,838 in Kitchen ( See Top 100 in Kitchen ) #329 in HEPA Air Purifiers |
| Brand Name | Rabbit Air |
| Color | Standard Black |
| Contaminant Filtration Capability | True |
| Control Method | Touch |
| Controller Type | Mobile App |
| Customer Reviews | 4.7 4.7 out of 5 stars (229) |
| Filter Class | Multi-Stage Filtration |
| Filter Type | HEPA |
| Floor Area | 1070 Square Feet |
| Item Dimensions D x W x H | 21.3D x 48W x 50H centimeters |