| ASIN | B0CWSQ1JTR |
| Additional Features | Illustration - Exact accessory cloth cloak |
| Age Range Description | Adult |
| Amazon Bestseller | #73,731 in Hobbies ( See Top 100 in Hobbies ) #5,342 in Action Figure Statues |
| Animal Theme | anime |
| Are Batteries Required | No |
| Brand Name | TAMASHII NATIONS |
| Collection Name | S.H.Figuarts |
| Color | multicolor |
| Customer Package Type | FFP |
| Customer Reviews | 4.5 out of 5 stars 99 Your Review |
| Edition | NARUTOP 99 EDITION |
| Finish Type | Glossy |
| Hair Type | Straight |
| Inner Material | ABS and PVC |
| Is Assembly Required | No |
| Is Autographed | No |
| Item Dimensions | 25 x 112 x 155 mm |
| Item Dimensions L x W x H | 15L x 5W x 18H cm |
| Item Type Name | Figure Collection Hobby |
| League Name | Naruto: Shippuden |
| Manufacturer | BANDAI SPIRITS(ใใณใใค ในใใชใใ) |
| Manufacturer Maximum Age (MONTHS) | 1200.0 |
| Manufacturer Minimum Age (MONTHS) | 180 |
| Manufacturer Part Number | BAS66167 |
| Material Type | Acrylonitrile Butadiene Styrene, Polyvinyl Chloride, cloth |
| Model Name | Naruto - Itachi Uchiha - NARUTOP99 Edition - S.H.Figuarts |
| Model Number | BAS66167 |
| Number of Pieces | 1 |
| Occasion | Creative Game |
| Outer Material | Plastic |
| Play Activity Location | Tabletop |
| Power Source | No |
| Recommended Uses For Product | Screen, role play, collect |
| Scale | 1/6 scale |
| Size | NARUTOP99 |
| Style | NARUTOP99 |
| Sub Brand | Naruto |
| Team Name | Akatsuki |
| Theme | Anime |
| Toy Figure Type | Action Figure |
| Unit Count | 1.0 Count |
| character | Naruto |
I**O
Very good figure!!!
Very good figure!!!
R**A
EXCELLENT! ARRIVED IN PERFECT CONDITION
J**E
Perfect figure
Very fast delivery and great service
G**N
a+++
like the image
S**E
Worth the Price
As such this is one of the best figures in the line but there are a few criticisms. The collar of the cloak should have been wired. The "Narutop 99" branding means that it comes with the katana accessories which are irrelevant to the character. Would have preferred something like crows or a fire ball jutsu instead