| ASIN | B0CDG6FYCP |
| Age Range (Description) | Adult |
| Audio Driver Type | Dynamic Driver |
| Batteries | 1 Nonstandard Battery batteries required. |
| Battery Life | 30 Hours |
| Best Sellers Rank | #86,327 in Electronics ( See Top 100 in Electronics ) #1,797 in Over-Ear Headphones |
| Bluetooth Range | 10 Meters |
| Bluetooth Version | 5.0 |
| Cable Feature | Without Cable |
| Carrying Case Color | Black |
| Charging Time | 3 minutes |
| Compatible Devices | Broad Range of Bluetooth Enabled Devices |
| Connectivity Technology | Wireless |
| Control Method | Touch, Voice |
| Control Type | Google Assistant |
| Customer Reviews | 4.4 4.4 out of 5 stars (50) |
| Date First Available | October 12, 2023 |
| Earpiece Shape | Rounded earpads (over-ear design) |
| Generation | 5 |
| Hardware Interface | 3.5mm Audio, USB Type C |