| ASIN | B0DB1T54BW |
| Air Flow Capacity | 1400 Cubic Meters Per Hour |
| Best Sellers Rank | #17,487 in Home & Kitchen ( See Top 100 in Home & Kitchen ) #35 in Wall-Mount Hoods |
| Brand | KAFF |
| Brand Name | KAFF |
| Colour | Black |
| Control Method | Touch |
| Controls Type | Touch |
| Customer Reviews | 4.2 out of 5 stars 33 Reviews |
| Filter Type | Filterless |
| Finish Type | Stainless Steel finish |
| Frequency | 50 Hz |
| Included Components | 1x Kitchen Chimney, 1x User Manual, 1x Warranty Card |
| Item Dimensions D x W x H | 50D x 60W x 56H Centimeters |
| Item Form | T-Shape Canopy |
| Item Type Name | Kitchen Chimney |
| Item Weight | 16500 Grams |
| Light Source | LED |
| Manufacturer Part Number | KET60B-DC |
| Material Type | Stainless Steel |
| Model Number | KET60B-DC |
| Mounting Type | Wall Mount |
| Noise Level | 54 Decibels |
| Number Of Speeds | 9 |
| Product Dimensions | 50D x 60W x 56H Centimeters |