The JIAZIJIA A41N1501 is a 15V, 48Wh (3100mAh) lithium-ion replacement battery designed for select Asus ROG G752 and N series laptops. Lightweight and plug-and-play, it offers a cost-effective solution to restore your laptopโs mobility with reliable power, supported by a 1-year warranty.
| ASIN | B07B6LWWGM |
| Amperage | 15 Amps |
| Antenna Location | Laptop |
| Battery Capacity | 3100 Milliamp Hours |
| Battery Cell Composition | Lithium Ion |
| Battery Cell Type | Lithium Ion |
| Battery Weight | 183 Grams |
| Best Sellers Rank | #40,901 in Electronics ( See Top 100 in Electronics ) #377 in Laptop Batteries |