| ASIN | B084BWQDBP |
| Best Sellers Rank | #243,450 in Automotive ( See Top 100 in Automotive ) #53 in Carburetor Cleaners |
| Brand | ABRO |
| Customer Reviews | 4.3 4.3 out of 5 stars (184) |
| Date First Available | 29 January 2020 |
| Item Weight | 80 g |
| Item model number | CC-200-100 |
| Manufacturer | ABRO |
| Manufacturer Part Number | CC-200-100_Carburettor Cleaner |
| Model | CC-200-100 |
| Product Dimensions | 14 x 5 x 5 cm; 80 g |
| Voltage | 12 Volts |
A**R
I**N
Nice product but quantity very low
R**N
Very good
V**.
V**P
Does the job well as advertised. I used this to clean the throttle body of my RTR Apache 160 4V (Special Edition), Got good results. One bottle of 100ml is sufficient for single use.