| ASIN | B079G694KL |
| Amplifier Type | Solid State |
| Audio Output Mode | Headphone Output, Line Input |
| Best Sellers Rank | #8,037 in Musical Instruments ( See Top 100 in Musical Instruments ) #36 in Combo Guitar Amplifiers |
| Brand | Marshall |
| Built-In Media | POWER CABLE INCLUDED |
| Color | Black |
| Compatible Devices | Guitar |
| Connector Type | 3.5mm Jack |
| Customer Reviews | 4.6 out of 5 stars 461 Reviews |
| Enclosure Material | Metal, Wood |
| Global Trade Identification Number | 05030463458020 |
| Item Dimensions D x W x H | 8.9"D x 18.9"W x 16.5"H |
| Item Type Name | Guitar Combo Amplifier |
| Item Weight | 23.8 Pounds |
| Manufacturer | Marshall Amplification |
| Material | Metal, Wood |
| Mfr Part Number | 1007058 |
| Model Name | Marshall MG Gold Series, MG30GFX 30W Guitar Combo Amplifier |