| ASIN | B07X8QHKFV |
| Age Range Description | Adult |
| Antenna Location | Travel |
| Audio Driver Type | Dynamic Driver |
| Battery Average Life | 24 Hours |
| Battery Charge Time | 10 minutes |
| Best Sellers Rank | 6,656 in Amazon Renewed ( See Top 100 in Amazon Renewed ) 304 in Renewed Headphones & Earphones 9,458 in In-Ear Headphones |
| Bluetooth Range | 10 Metres |
| Bluetooth Version | 5.0 |
| Box Contents | Charging Case, USB Type-C Cable, 2 x Earphone |
| Brand Name | Sony |
| Cable Features | Without Cable |
| Carrying Case Battery Average Life | 24 Hours |
| Carrying Case Battery Capacity | 24 Hours |
| Carrying Case Color | [SO] Black |
| Carrying Case Material | fabric |
| Colour | Black |
| Compatible Devices | Phones, Laptops |
| Control Method | Touch |
| Control Type | Media Control |
| Controller Type | Touch Control |
| Customer Reviews | 4.1 4.1 out of 5 stars (2,232) |
| Earpiece Shape | Rounded tip |
| Enclosure Material | Plastic |
| Frequency Range | 20 Hz - 20,000 Hz |
| Global Trade Identification Number | 00887401058218 |
| Headphone Form Factor | In Ear |
| Headphone Jack | No Jack |
| Headphones Ear Placement | In Ear |
| Impedance | 32 Ohms |