| ASIN | B0BGK3YLTN |
| Best Sellers Rank | 1,304,408 in Home & Kitchen ( See Top 100 in Home & Kitchen ) 231 in Water Purifiers |
| Brand | Bluevua |
| Capacity | 1200 Millilitres |
| Container Type | Jar |
| Customer Reviews | 4.5 out of 5 stars 1,039 Reviews |
| Installation Type | Countertop |
| Item Dimensions L x W x H | 24.6L x 24.1W x 35.8H centimetres |
| Item Weight | 5 Kilograms |
| LowerTemperature Range | 41 Degrees Fahrenheit |
| Manufacturer | JSK |
| Manufacturer Part Number | White |
| Material | Borosilicate Glass, Plastic |
| Material Type | Borosilicate Glass, Plastic |
| Maximum Flow Rate | 0.26 Litres Per Minute |
| Model Name | RO100ROPOT-LITE |
| Model Number | ROPOT-LITE |
| Other Special Features of the Product | Portable |
| Power Source | Corded Electric |
| Product dimensions | 24.6L x 24.1W x 35.8H centimetres |