| ASIN | B07V7YPWL5 |
| Batteries Required? | No |
| Colour | Multiple |
| Customer Reviews | 4.5 4.5 out of 5 stars (90) |
| Date First Available | 26 Oct. 2022 |
| Finish | Brushed Stainless Steel |
| Included components | Waring WDM120TX Single Spindle Three Speed Drink Mixer with Timer - 120V, 375W |
| Item Package Quantity | 1 |
| Item Weight | 7.6 kg |
| Item model number | WDM120TX |
| Manufacturer | Waring Commercial |
| Number of Pieces | 1 |
| Part number | WDM120TX |
| Product Dimensions | 27.94 x 24.46 x 57.79 cm; 7.6 kg |
| Size | 22" x 9" x 10.38" |