The HiKOKI DV18DBXL/W4 is a powerful 18V Li-ion brushless combi drill designed for professionals. With a remarkable torque of 136Nm and a compact design of only 204mm, it combines safety features like Reactive Force Control with high-performance components, making it the ideal tool for any job.