| ASIN | B07S2DX7J9 |
| ASIN | B07S2DX7J9 |
| Best Sellers Rank | #218,523 in Tools & Home Improvement ( See Top 100 in Tools & Home Improvement ) #570 in Single Bowl Kitchen Sinks |
| Brand Name | Kraus |
| Color | 32"- Workstation Sink |
| Customer Reviews | 4.6 4.6 out of 5 stars (1,556) |
| Date First Available | 14 June 2019 |
| Drain Type | Grid |
| Finish Types | Satin |
| Global Trade Identification Number | 00846639039659 |
| Installation Type | Undermount |
| Item Dimensions D x W x H | 48.3D x 81.3W x 25.4H centimeters |