| ASIN | B08JPK6B3Z |
| Best Sellers Rank | #88,416 in Automotive ( See Top 100 in Automotive ) #5 in Automotive Replacement Engine Turbocharger Boost Controllers |
| Brand | TAMKKEN |
| Customer Reviews | 4.4 4.4 out of 5 stars (168) |
| Date First Available | September 22, 2020 |
| Exterior Finish | Stainless Steel |
| Inlet Connection Size | 1 Inches |
| Inlet Connection Type | Barb |
| Item Weight | 3.52 ounces |
| Item model number | 06F906283D |
| Manufacturer | TAMKKEN |
| Manufacturer Part Number | VCPS017TMK |
| Material | Metal |
| Number of Ports | 2 |
| OEM Part Number | 06F906283F, 06F906283D, 06F 906 283 F, 06F 906 283 D,700470070, B75001, 667-101, 7.00470.07.0 |