| ASIN | B084BWQDBP |
| Assembly Required | No |
| Best Sellers Rank | #6,051 in Car & Motorbike ( See Top 100 in Car & Motorbike ) #23 in Automotive Cleaner Oils & Fluids |
| Brand | ABRO |
| Country of Origin | USA |
| Customer Reviews | 4.3 4.3 out of 5 stars (178) |
| Date First Available | 29 January 2020 |
| Exterior | smooth |
| Generic Name | Carburettor Cleaner |
| Importer | TGC IN, 145,CHANDER LOK ENCLAVE PITAMPURA,DELHI |
| Item Dimensions LxWxH | 14 x 5 x 5 Centimeters |
| Item Weight | 80 g |
| Item model number | CC-200-100 |
| Manufacturer | ABRO |
| Manufacturer Part Number | CC-200-100_Carburettor Cleaner |
| Model | CC-200-100 |
| Net Quantity | 1 Count |
| Product Dimensions | 14 x 5 x 5 cm; 80 g |
| Voltage | 12 Volts |
| Volume | 100 Millilitres |
A**R
Good product
I**N
Good product
Nice product but quantity very low
V**.
Very effective
M**Z
Best throttle body cleaner
Best throttle body cleaner top grade
V**P
Does the job well
Does the job well as advertised. I used this to clean the throttle body of my RTR Apache 160 4V (Special Edition), Got good results. One bottle of 100ml is sufficient for single use.