| ASIN | B07P5XRQPR |
| Additional Features | Portable |
| Best Sellers Rank | #205,231 in Patio, Lawn & Garden ( See Top 100 in Patio, Lawn & Garden ) #476 in Outdoor Generators |
| Brand | CRAFTSMAN |
| Brand Name | CRAFTSMAN |
| Color | Powered by Generac |
| Customer Reviews | 4.4 out of 5 stars 775 Reviews |
| Engine Displacement | 208 Cubic Centimeters |
| Engine Power Maximum | 2200 Watts |
| Engine Type | 4 Stroke |
| Frequency | 60 Hz |