| ASIN | B07VBPKQS6 |
| Auto Part Position | Front |
| Automotive Fit Type | Vehicle Specific Fit |
| Best Sellers Rank | #5,567 in Automotive ( See Top 100 in Automotive ) #109 in Automotive Replacement Windshield Wiper Blades |
| Brand Name | Bosch |
| Color | ICON |
| Compatible with Vehicle Type | Car |
| Customer Reviews | 4.5 4.5 out of 5 stars (1,520) |
| Fit Type | Vehicle Specific Fit |
| Global Trade Identification Number | 00077212251445 |
| Included Components | wiper blade |
| Item Length | 26 Inches |
| Item Type Name | Wiper Blade |
| Manufacturer | Bosch |
| Manufacturer Part Number | 26OE22OE |
| Manufacturer Warranty Description | Refer to Amazon |
| Material Type | Rubber |
| Model Number | ICON |
| Mounting Type | Pinch Tab |
| Seasons | All |
| UPC | 077212251445 |
| Unit Count | 2.0 Count |
T**L
The best
C**W
(26OE & 22OE): Perfect Fit for 2018 VW Tiguan
J**๏ฟฝ
Perfect Fit.
Great fit. Good wiper.
D**S
Installed on 2019 Tundra ...
A**R
Does fit on 2021 Atlas Cross Sport but somewhat difficult to install
C**H
Fits perfectly on VW Atlas Cross Sport.
D**J
26OE22OE Does not fit Atlas
J**H
Better than other brands
Never buying a different brand again
M**A
Great quality and easy install
S**I
One is shorter than the other just similar to OEM Fitting attachment number 4 is what worked for me
F**S
R**H
Seems to be good quality, and came with the correct adapter installed for my 2010 Toyota Tundra. 3 stars only because I didn't receive the exact item described. At first I thought I must have read the description incorrectly, but no, it clearly says "26OE22OE" in the title and on the box - meaning you should receive a 26" wiper for the drivers side, and a 22" for the passenger side. I received 2 x 22 OE's (see attached picture). Instead of going through the hassle of returning, I've just made a second order for 2 x 26" wipers separately. Now I'll have a 2nd set ready to go when the first set eventually wears out.