| ASIN | B07HJHQT1P |
| Additional Features | Portable |
| Age Range Description | Big Kid |
| Are Batteries Required | No |
| Batteries are Included | No |
| Best Sellers Rank | #97,486 in Toys & Games ( See Top 100 in Toys & Games ) #556 in Hobby RC Power Plant & Driveline System Accessories |
| Brand Name | Traxxas |
| Color | Black |
| Customer Package Type | FFP |
| Customer Reviews | 4.5 out of 5 stars 945 Reviews |
| Included Components | As described |
| Item Dimensions | 1 x 6 x 3 inches |
| Item Height | 3 inches |
| Item Weight | 0.01 Ounces |
| Manufacturer | Traxxas |
| Manufacturer Maximum Age (MONTHS) | 99 |
| Manufacturer Minimum Age (MONTHS) | 96.00 |
| Material Type | Aluminum, Metal |
| Model Name | TRA6852A |
| Model Number | 6852A |