title: "ACDelco G12 12 V Li-ion ADC12US07-99 one porter Lithium Fast Charger"
price: "$101.29"
in_stock: true
url: https://www.desertcart.us/products/738413529-acdelco-g12-12-v-li-ion-adc12us07-99-one-porter
store_origin: US
region: United States of America
---
# ACDelco G12 12 V Li-ion ADC12US07-99 one porter Lithium Fast Charger
**Availability:** ✅ In Stock
## Quick Answers
- **What is this?** ACDelco G12 12 V Li-ion ADC12US07-99 one porter Lithium Fast Charger
- **Is it available?** Yes, in stock and ready to ship
## Best For
- Customers looking for quality international products
## Description
## Technical Specifications
| Specification | Value |
|---------------|-------|
| ASIN | B07QTC4DY1 |
| Amperage | 1.5 Amps |
| Best Sellers Rank | #86,909 in Automotive ( See Top 100 in Automotive ) #387 in Battery Chargers |
| Brand | ACDelco Tools |
| Color | Black |
| Connector Type Used on Cable | 12V Li-ion battery connector |