title: "Modket M4316-110-12-FLF-20 35mm 110 Degree 3/4 in. Overlay Click On Concealed Hinge for Frameless Cabinets — 20 Pack"
brand: "modket"
price: "$76.66"
in_stock: true
category: "Hi"
url: https://www.desertcart.us/products/72791652-modket-m4316-110-12-flf-20-35mm-110-degree-3
store_origin: US
region: United States of America
---
# Modket M4316-110-12-FLF-20 35mm 110 Degree 3/4 in. Overlay Click On Concealed Hinge for Frameless Cabinets — 20 Pack
**Brand:** modket
**Availability:** ✅ In Stock
## Quick Answers
- **What is this?** Modket M4316-110-12-FLF-20 35mm 110 Degree 3/4 in. Overlay Click On Concealed Hinge for Frameless Cabinets — 20 Pack by modket
- **Is it available?** Yes, in stock and ready to ship
## Best For
- modket enthusiasts
## Why This Product
- Trusted modket brand quality
## Features
- Self Close 3/4" Overlay 110 degree Screw On concealed hinge
- Cup size: 35mm (1-3/8"); Boring Depth: 12mm (1/2")