title: "90W USB-C PD Charger for DELL Laptop LA90PM170, Dell Latitude 11 5175, Dell Latitude 11 5179, Dell Latitude 12 7275, Dell Latitude 13 7370, Dell XPS 12 9250 with 1.5M Type-C Cable"
brand: "yidashun"
price: "$121.47"
in_stock: false
category: "Electronics"
url: https://www.desertcart.us/products/63819604-90w-usb-c-pd-charger-for-dell-laptop-la90pm170-dell
store_origin: US
region: United States of America
---
# 90W USB-C PD Charger for DELL Laptop LA90PM170, Dell Latitude 11 5175, Dell Latitude 11 5179, Dell Latitude 12 7275, Dell Latitude 13 7370, Dell XPS 12 9250 with 1.5M Type-C Cable
**Brand:** yidashun
**Availability:** ❌ Out of Stock
## Quick Answers
- **What is this?** 90W USB-C PD Charger for DELL Laptop LA90PM170, Dell Latitude 11 5175, Dell Latitude 11 5179, Dell Latitude 12 7275, Dell Latitude 13 7370, Dell XPS 12 9250 with 1.5M Type-C Cable by yidashun
- **Is it available?** Currently out of stock
## Best For
- yidashun enthusiasts
## Why This Product
- Trusted yidashun brand quality
## Description
With 1.5M TYPE-C Cable. Compatible with ASUS, HP, DELL, LENOVO type-c laptops
## Features
- Input: AC 100v-240v 50/60Hz
- Output:20V==4.5A, 15V==3A, 9V==3A, 5V==3A. Power: 90W