title: "AKER S33305-50.000-X OSCILLATOR, SMD CMOS 50.000MHZ (100 pieces)"
brand: "aker"
price: "$459.88"
in_stock: false
url: https://www.desertcart.us/products/59115953-aker-s33305-50-000-x-oscillator-smd-cmos-50-000mhz
store_origin: US
region: United States of America
---
# AKER S33305-50.000-X OSCILLATOR, SMD CMOS 50.000MHZ (100 pieces)
**Brand:** aker
**Availability:** ❌ Out of Stock
## Quick Answers
- **What is this?** AKER S33305-50.000-X OSCILLATOR, SMD CMOS 50.000MHZ (100 pieces) by aker
- **Is it available?** Currently out of stock
## Best For
- aker enthusiasts
## Why This Product
- Trusted aker brand quality
## Description
AKER S33305-50.000-X OSCILLATOR, SMD CMOS 50.000MHZ
## Features
- &lt;b&gt;Price For:&lt;/b&gt; Pack of 100&lt;b&gt;Order Unit:&lt;/b&gt; Each (Supplied on Cut Tape) &lt;b&gt;Product Range&lt;/b&gt;: S3 Series &lt;b&gt;Frequency Nom&lt;/b&gt;: 50MHz &lt;b&gt;Frequency Stability + / -&lt;/b&gt;: 50ppm &lt;b&gt;Supply Voltage Nom&lt;/b&gt;: 3.3V &lt;b&gt;Oscillator Case&lt;/b&gt;: SMD, 3.2mm x 2.5mm &lt;b&gt;Oscillator Output Compatibility&lt;/b&gt;: CMOS &lt;b&gt;Operating Temperature Min&lt;/b&gt;: -40°C &lt;b&gt;Operating Temperature Max&lt;/b&gt;: 85°C &lt;b&gt;SVHC&lt;/b&gt;: No SVHC (15-Jun-2015)