title: "Original Mean Well LRS-450-12 450W 12V Switching Power Supply 110V/220V AC to 12V DC 37.5A 450W dc Power Supply Transformer"
price: "$116.07"
---
# Original Mean Well LRS-450-12 450W 12V Switching Power Supply 110V/220V AC to 12V DC 37.5A 450W dc Power Supply Transformer
**Availability:** ✅ In Stock
## Quick Answers
- **What is this?** Original Mean Well LRS-450-12 450W 12V Switching Power Supply 110V/220V AC to 12V DC 37.5A 450W dc Power Supply Transformer
- **Is it available?** Yes, in stock and ready to ship
## Best For
- Customers looking for quality international products
## Description
## Technical Specifications
| Specification | Value |
|---------------|-------|
| ASIN | B0BWRQ1GWN |
| Best Sellers Rank | #1,587 in Computer Uninterruptible Power Supply Units |
| Brand | YXSMPS |
| Brand Name | YXSMPS |
| Current Rating | 37.5 Amps |
| Customer Reviews | 5.0 out of 5 stars 1 Review |
| Item Dimensions D x W x H | 1.38"D x 1.38"W x 1.38"H |
| Item Weight | 1 Pounds |
| Manufacturer | Yisung |
| Minimum Frequency | 50 Hz |