title: "Wicke KN LI 02/100/38RX-FSTF Swivel Castor, Roller bearing, Width 38 mm, Diameter 100 mm, Load Capacity 200 kg"
brand: "wicke"
price: "$20.58"
in_stock: false
url: https://www.desertcart.us/products/57726633-wicke-kn-li-02-100-38rx-fstf-swivel-castor-roller
store_origin: US
region: United States of America
---
# Load Capacity 200 kg Width 38 mm Roller Bearing Wicke KN LI 02/100/38RX-FSTF Swivel Castor, Roller bearing, Width 38 mm, Diameter 100 mm, Load Capacity 200 kg
**Brand:** wicke
**Availability:** ❌ Out of Stock
## Summary
> 🚀 Glide into Efficiency with Style!
## Quick Answers
- **What is this?** Wicke KN LI 02/100/38RX-FSTF Swivel Castor, Roller bearing, Width 38 mm, Diameter 100 mm, Load Capacity 200 kg by wicke
- **Is it available?** Currently out of stock
## Best For
- wicke enthusiasts
## Why This Product
- Trusted wicke brand quality
## Description
Wheels of series KN are single piece thermal sprayed made of high quality polyamide PA 6 in colour nature (white). The wheels are available selective with roller or slide bearing. Plastic wheels of high quality polyamide PA 6 natural - Technical Specifications: Diameter (D): 100 mm, Wheel width (T): 38 mm, Offset (F): 38 mm, Top-Plate width: 105 mm, Top-Plate length: 80 mm, Top-Plate thickness: 3 mm, Bolt hole spacing (bxa/a1): 60x76/80 mm, Fixing bolt hole diameter (d): 9 mm, Height (H): 125 mm