brand: "aijako"
price: "$33.03"
---
# Adjustable strap 8" display Heavy-duty silicone 8 Inch Silicone Case for TECLAST P85 P80X P80H/VANKYO MatrixPad S8/HAOQIN HaoTab H8 Pro/Samsung Galaxy Tab A 8.0 2019 T290/T295/T297/Haehne 8/Winnovo M8/VUCATIMES N8,Shoulder Strap,Green
**Brand:** aijako
**Availability:** ✅ In Stock
## Summary
> 📱 Elevate your tablet experience with style and security!
## Quick Answers
- **Is it available?** Yes, in stock and ready to ship
## Best For
- aijako enthusiasts
## Why This Product
- Trusted aijako brand quality
## Key Features
- • **Multi-Angle Stand:** Built-in folding stand for comfortable viewing and typing.
- • **Precision Engineering:** Exact cutouts for seamless access to all ports and buttons.
## Overview
## Description
## Features
## Technical Specifications
| Specification | Value |
|---------------|-------|
| Standing screen display size | 8 Inches |
| Item model number | Silicone Cover |
| Item Weight | 7 ounces |
| Package Dimensions | 9.53 x 6.46 x 0.98 inches |
| Color | Green |
| Manufacturer | AIJAKO |
| ASIN | B08R9VRTTX |
| Date First Available | December 25, 2020 |
## Product Details
- **Color:** Green
- **Compatible Devices:** Tablets
- **Form Factor:** Case
- **Shell Type:** Soft
## Images
## Frequently Bought Together
- ProCase [2 Pack] Galaxy Tab A 8.0 2019 Screen Protector T290 T295, Tempered Glass Screen Film Guard for 8.0 inch Galaxy Tab A 2019 Without S Pen Model SM-T290 (Wi-Fi) SM-T295 (LTE)