title: "Generic L15AX-JA-452G GVISION L15AX-JA-452G 15 inch 400:1 16ms Touch Screen with Speaker LCD Monitor -Black"
brand: "generic"
price: "$1132.95"
in_stock: true
category: "Personal Computers"
url: https://www.desertcart.us/products/14744966-generic-l15ax-ja-452g-gvision-l15ax-ja-452g-15-inch
store_origin: US
region: United States of America
---
# Generic L15AX-JA-452G GVISION L15AX-JA-452G 15 inch 400:1 16ms Touch Screen with Speaker LCD Monitor -Black
**Brand:** generic
**Availability:** ✅ In Stock
## Quick Answers
- **What is this?** Generic L15AX-JA-452G GVISION L15AX-JA-452G 15 inch 400:1 16ms Touch Screen with Speaker LCD Monitor -Black by generic
- **Is it available?** Yes, in stock and ready to ship
## Best For
- generic enthusiasts
## Why This Product
- Trusted generic brand quality
## Description
Specifications. Mfr Part Number: L15AX-JA-452G. Display Type: Active Matrix TFT LCD. Touchscreen Type: 5 Wire Elo Compatible GTouch. Display Area: 15. Display Colors: 16.2 Million. Pixel Pitch: 0.297 mm. Brightness: 250 cd/m2. Contrast Ratio: 400:1. Viewing Angle (H/V): 150deg; / 125deg;. Response Time: 16 ms. Max/Native Resolution: 1024 x 768. Interface: Analog. Touch Interface: 1x Serial Port. Horizontal Frequency: 31 ~ 60 KHz. Vertical Frequency: 60 ~ 75 Hz. Power Consumption: 36 W. Speakers: Built-in 2x Speakers. Color: Black. Dimensions (WxDxH): 380 x 90 x 325.9 mm. Weight: 4.3 kg