brand: "h wilson"
price: "$887.56"
in_stock: false
category: "product"
url: https://www.desertcart.us/products/146086093-h-wilson-wtpsp42ze-n-h-wilson-tuffy-navy-blue-3
## Description
Description                                           Manufacturer Detail                                Made In USA                                Dimensions                                Item Weight                                         H Wilson 42" Tuffy presentation stations now have more options. NAVY BLUE 42" TUFFY PRESENTATION STATION NICKEL LEGS WITH BLACK SIDE PULLOUT SHELF - ELECTRIC.Country of Origin: USA                              &#194;&#160;     Luxor manufactures a wide array of office and        school audio visual furniture, including TV carts and projector carts, as        well as tables and workstations.        In addition to their standard product lines of audio visual and computer          furniture, Luxor manufactures mobile carts and tables for the automotive          industry and healthcare industry. They also feature a line of furniture          especially designed for early childhood and primary education.                    Yes                H 19 x W 14 x D 27 in.                38 lbs