brand: "intraphex"
price: "$2706.98"
in_stock: false
category: "Automotive"
store_origin: US
region: United States of America
---
# Intraphex DGE43NAV-AN Dodge Charger/Journey/Chrysler 300 Black Navigation Kit with 4.3" Screen
**Brand:** intraphex
**Availability:** ❌ Out of Stock
## Quick Answers
- **What is this?** Intraphex DGE43NAV-AN Dodge Charger/Journey/Chrysler 300 Black Navigation Kit with 4.3" Screen by intraphex
- **Is it available?** Currently out of stock
## Best For
- intraphex enthusiasts
## Why This Product
- Trusted intraphex brand quality
## Description
The Chrysler navigation integration kit allows for users with an OEM Chrysler 4.3 inch screen Uconnect touch factory radio, the ability to add navigation into the existing factory touchscreen without replacing the factory radio. The intuitive touchscreen offers large, easy-to-see graphics that let you touch your way easily through various menus and options. The Prodigy ADD-A-NAV also has the safety of a rear view camera input. System includes: Prodigy MINI navigation module, 8GB SD card with iGO Primo Nav software, UCI-11C to Prodigy MINI RGB data cable, external speaker with bracket, USB mouse, GPS antenna, UCI-11C Dodge and Chrysler interface, installation guide and Nav quick start guide.